25 Mart 2013 Pazartesi

HÖH Kırcaali İl Teşkilatı milletvekili adaylarını belirliyor


12 Mayıs tarihinde Bulgaristan’daki parlamento seçimlerine Türklerin desteklediği 3 parti katılacak. 
Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH), Güner Tahir’in Ulusal Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (UHÖH) ve Kasim Dal’ın kurduğu ve liderliğe Korman İsmailov’un getirildiği Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP).

HŞHP ve UHÖH partilerinin milletvekili aday listeleri henüz oluşturulmaya başlanmadı ancak HÖH, bu konuda çalışmaya devam ediyor. Bu akşam geç saatlerde HÖH’ün Bulgaristan’da Türklerin en yoğun yaşadığı Kırcaali ilindeki adayları belirlemesi bekleniyor.
Partinin il yönetimi şu anda toplantı halinde ilçe teşkilatlarından gelen isimler değerlendiriyor.  Partinin iç kurallarına göre, ilçe teşkilatları milletvekili adayı olarak 3’er isim teklif edebiliyor. Kırcaali’deki yedi ilçe teşkilatı da bu akşam il yönetimine seçtikleri isimleri sundu. İl yönetiminin gelen teklifleri değerlendirip yarın Kırcaali için milletvekili adaylarını açıklaması bekleniyor.

AJANS BG 

4 yorum:
Write yorum
 1. AJANS BG SİZ KİMİ DESTEKLİYORSUNUZ VALLAHİ ANLAYAMADIM. ÖTEKİ SİTELERE BAKINCA FAZLA ZORLANMAK GEREKMİYOR HANGİ SİYASİ PARTİYİ DESTEKLEDİKLERİ. SİZİNKİ BELLİ DEĞİL.

  YanıtlaSil
 2. Ne belli değil kardeşim isimlerine baksana yav, Ajans diye isim olur mu.

  YanıtlaSil
 3. Sezgin Mümin kimi destekliyorsa onlar da onu destekliyorlar. Siyaset üretmeye çalışmasalar da her hallerinden siyasi bağımlılıkları olduğu belli.

  YanıtlaSil
 4. HOH Ajansbg ya da basti parayi galiba?Bakiyorum iki yazidan birisi HOH'len ilgili. Sizin amaciniz ne kardeseim kimin tarafini tutuyorsunuz? Siz de komunist DPS ye mi calisiyorsunuz?Onlarin reklamini yapmaya son vermezseniz size de cekecegiz cizgiyi oteki "Kircali haber" "Nov Jivot" ve onlara benzer komunist gazetelerine cektigimiz gibi.Okuyucu kazanmak bu gunlerde cok zor a kaybetmek cok kolay.Dikkatli olun uyariyoruz

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.