30 Mart 2013 Cumartesi

HŞHP ile NDSV koalisyon için anlaştı

Korman İsmailov'un lideri olduğu Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) ile Ulusal İstikrar ve Yükseliş Hareketi Partisi (NDSV) 12 Mayıs milletvekili seçimlerine koalisyon olarak katılma konusunda anlaştı. 

İki parti Merkezi Seçim Kuruluna (CİK) 'Merkez - Hürrüyet ve Şeref Koalisyonu' olarak kayıt yaptırdı. NDSV Genel Başkanı Hristina Hristova , 'İnsanların sosyal statüsünde değişikliklere götürecek adımlar atılmalı. Biz de bu değişiklikler için çabalayan Hürriyet ve Şeref Halk Partisini gördük' dedi. 

HŞHP lideri Korman İsmailov ise bugün milletvekili adaylarının isimleri netlik kazanması gerektiğini hatırlatarak, 'Koalisyon ortraklarımızla birlikte tüm gücümüzü kullanarak ülke genelindeki varlığımızı göstermek önemli. Eminim ki, listelerimize aldığımız insanlarla en iyi sonuçlara ulaşacağız' dedi. İsmailov büyük ihtimalle kendisinin Kırcaali'den aday olacağını kaydetti. AJANS BG

 

7 yorum:
Write yorum
 1. Haşırt hayırlısı olsun...

  YanıtlaSil
 2. HOH DE KASIM KORMAN
  AYNI HAMAM AYNI TAS
  BUNLAR ANLAŞMALI
  BUNLARIN GOREVI
  MUHALEFETI YOK ETMEK
  VE BASARDILAR

  YanıtlaSil
 3. HAYIRLI OLSUN

  YanıtlaSil
 4. Çok yakın geçmişte Bulgaristan'ı soyup soğana çevirmiş bir üçlü koalisyon vardı - BSP; HÖH ve NDSV. Bu dönem Kasım Dal'ın HÖH de olduğu ve bıçağı keskin olduğu dönemler olduğunu hatırlatmakta yarar var. Kasım bey HÖH den "ayrıldı" ve çok büyük gürültü ile bağımsız oldu, fakat hiç yağmadı. Devir döndü sap döndü ... Kasım bey yuvaya konuverdi. Sözüm ona bir kapıdan çıktı, öbürkü kapıdan giriverdi. Var sayalım ki barajı geçtiler hükumet kurarken üçlü koalisyona hayır deme şansı mı var Kasım beyin. Yani o ayrılırken ki gürültü danışıklı dövüş olduğu bu tavırla kanıtlanmış oldu. Herkesin kararı kendisini bağlar fakat insanlara bir umut ışığı olup böyle yan çizmelerin faturasını kime keser bu halk seçimler gösterecek. Lafın kısası yakışmadı Kasım bey bir kez daha yanındakilerin yüzünü kızarttın. "Vılkıt kozinata si meni, no nrava si ne meni".

  YanıtlaSil
 5. Nahit bey gazeteci ol taraf tutma, Kasım agandan sana ekmek yok. Sen bunu 13 mayıstan sonra anlarsın, ben şimdiden söylüyorum. Türk toplumu için hayırlısı ne ise o olsun.

  YanıtlaSil
 6. Bulgaristan Türkleri her şeye rağmen birlik olup Türklüklerine sahip çıkmalılar.

  YanıtlaSil
 7. Ananızı 23 yıl alatan Ahmet doğan, Kasim Dal, Lütvi Mestan değilmidi
  kimi kandırıyorsunuz
  şimdi yeni biri vardiye
  hadi oradan

  üçlü koalisyon toplanmış
  TEBRİKLER 23 YIL EŞEK KOŞTURDULAR
  ŞİMDİ DE ATLARLA DOLAŞACAKLAR
  BUNU ANLAYAMAYAN TÜRK AYDINLARINA
  BU HAYAT HARAM OLSUN DİYORUM
  YUH SİZE YUN...

  ahmet-kasim-sİMEON
  DAL-KRAL-OBRAL

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.