24 Nisan 2013 Çarşamba

22 yıldır yapılamayan yapıldı ve Büyükelçi Aramaz Facebook profilinden paylaşmadan edemedi


Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz, sosyal iletişim ağı Facebook'ta ilk defa fotoğraflı bir hadiseyi paylaştı. 
Büyükelçi Aramaz paylaşımında '23 Nisan günü Bulgaristan'ın Alvanlar (Yablanovo) yöresinde önemli bir işe imza attık ve 22 yıldır yapılamayan bir işi başardık: Kuzey ve Doğu Bulgaristan Türkçe Öğretmenleri Derneği'nin gayretleriyle, okullarda okutulan Türkçe ders kitaplarından 4. sınıf kitabını ve çalışma defterini güncelleyip bastırdık ve Alvanlar'daki bir okulda soydaş çocuklarına dağıttık. Dernek Başkanı Emine Halil, Fikriye Mehmed, Sevim Mehmed ve BİZ Derneği Başkanı Menend Şükrieva'ya ne kadar teşekkür edilse azdır. Kitap ve defterler şimdi diğer okullarda da dağıtılıyor. Tabii diğer sınıflarda okutulan kitapların güncellenmesi, basılması ve dağıtılması için gerekli izinlerin alınması sürecini de başlattık' dedi.
Ajans Bg

1 yorum:
Write yorum
  1. Tebrikler sn.buyuk elcimiz,Allah sizden razi olsun,iyi ki varsiniz.saygilarimizla Mestanli asimilasiyon magdurlari baskani Halil Mehmed Mehmedali.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.