2 Nisan 2013 Salı

Bulgaristan'da seçimler öncesinde eski Başbakan Borisov güç kazanıyor


Alpha araştırma şirketinin yürüttüğü anketin sonuçlarına göre eski Başkbakan Boyko Borisov liderliğindeki GERB partisine destek Mart ayında, Şubat ayındaki yüzde 20.9 seviyesinden yüzde 21.9 seviyesine yükseldi. Sosyalistlerin oy oranı ise yüzde 17.4 oranına geriledi.
Bulgaristan'da yoksulluk, artan işsizlik ve yüksek elektrik faturaları karşısında on binler sokaklara dökülmüş, Borisov istifa etmek zorunda kalmıştı. Avrupa Birliği'nin en yoksul ülkesinde 12 Mayıs'ta parlamento seçimleri yapılacak.
Alpha şirketinden yapılan açıklamada 'Borisov hükümetinin istifası GERB taraftarları arasında dayanışmayı ve oy verme konusundaki kararlılıklarını artırdı' dedi.
Anket sonuçlarına göre en Bulgaristan'daki öfkeden en çok kazançlı çıkan ise aşırı sağcı Ataka partisi oldu. Partiye destek Ocak ayındaki yüzde 1.9 seviyesinde yüzde 5.5'e yükseldi.
Anket sonuçları, hiçbir partinin parlamentoda çoğunluğu sağlamak için gereken yüzde 43'lük oy oranına ulaşamayabileceğini ve ülkede, İtalya'da yaşanan gibi bir siyasi düğüm yaşanabileceğini ortaya koyuyor.
euractiv.com.tr

3 yorum:
Write yorum
  1. sizlere yapilan bunca kotuluklerinden dolayi oylariniziyine o çulsuza veriyorsaniiz. bu demektiir ki artik Bulgaristanda akilli insanlarin yok oldugu kesinlesiyordur. size dusen aklinizi ve beyinlerinizi birazciikta olsa dengeye koymaniz ve 12mayis seçimlerindee Gerbercileri kafalarinizdan çikariip bir çukura gómmeniz gerekiyordur.

    YanıtlaSil
  2. Mart ayi geçti 1 nisan Yalanci gunú geçti Yalan dahi yazmadiniz. úç yildir ne Makaz yolu açildiii ne de Ajans Fm yayinina girebiajans Fm halen yolda gelemedi yola kaldi bayginliktaan gelemiyoor ne yaziik degilmi.Kircaaliler hala Yunanistan City fm ve Kral Fm,mi dinliyor Túrkiyeden Verici getirildiii Çimento kesatligindan Kule kurulamadi biz ler Avrupalarda halen bekliyoruz RadyoAjans FM yayina basliyacak diye ama neyse bu Yalani soyliyen kaynak kimden acaba deriz SEM,denmiii ve yahutta BizimSezgin Múmún kardesimizdenmidir anliyamadiik gitti. Artik 12 mayis 2013 seçimlerini bekliyoruz bu seçim kanpanyalarinin baslamasiyla sizden yalanlarinizi degilde. Radyomuzdan Dogru olan Seçim kampanyalarini izlemek istiyoruz hadi bakalim bahtimiz açik olur Isaallah Saygilar.

    YanıtlaSil
  3. Ne radyosu ya Radyoyu degilde Internet sitesindeki Internet radyo yayini bile dúsúrttúler Kircaali Haber Múzekki Ahmad kadar olamadilar Askolsuun.Kardeslerim biz BgTúrkúnde ancak iste o beklenebilinir Lafla gofret yenmeez derler Atalarimiz. Búyuk sósler konusacagimiza Kúçúk isler yaparsak daha eyi olur bóyle giderse bunun gerisi gelmeez ve acayip bir sonuç olur.Kendinize iyi bakin, Allah yardimciniz olsun.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.