11 Nisan 2013 Perşembe

Bursa’da Soydaşın Seçimlere İlgisi Yoğun


Türkiye’deki göçmenlerin kalbi durumunda bulunan Bursa’da Bulgaristan seçimlerine yönelik yoğun ilgi dikkat çekiyor. Seçimlerde oy kullanmak için başlatılan dilekçe toplama girişimlerine katılım son derece yüksek olurken; dilekçelerin teslimi için son gün olan 11 Nisan itibariyle 25.300 dilekçenin Bulgaristan’ın Bursa’daki Konsolosluğuna teslim edildiği bildirildi.

Kısa adı BAL-GÖÇ olan Bursa Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkez ve şubelerinin yanı sıra aktif yöre derneklerinin de girişimleriyle bu sayıya ulaşıldı. BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan geçmiş yıllarda yapılan seçimlere nazaran hayli yoğun bir katılımın olduğunun altı çizerken;  Türkiye’de toplanılan dilekçelerin yaklaşık %40’lık diliminin Bursa’dan sağlandığını söyledi. Bursa’daki Bulgaristan Konsolosluğu’na dilekçelerin teslim edildiğini söyleyen Başkan Özkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Konuyla ilgili göçmenlerin sesi olarak yoğun tempoda çalışıyoruz. Bulgaristan Bursa Başkonsolosluğuyla da yakın işbirliği içindeyiz. BAL-GÖÇ olarak, kendilerine bu süreçte her türlü lojistik desteği sağlayacağımızı belirtmiştik. BAL-GÖÇ ve şubeleriyle beraber aktif olan yöre derneklerimizin de koordinasyonunda güzel bir katılım oldu. Şu anda Bursa’dan teslim edilen dilekçe sayısı 25.300’dür. Kanaatimizce, İnegöl’den Bandırma’ya kadar olan yelpazede 14 okulda 33 sandık açılacaktır. Bursa’daki çifte vatandaş hemşehrilerimizin rahatça oyunu kullanması, seçim günü sorun yaşamaması bizim görevlerimizdedir.”

Bulgaristan’da yaşanan son gelişmelerin ülkedeki istikrarı bozduğu tespitinde bulunan Başkan Özkan, kısa süre içerisinde ülkede yeniden istikrarlı bir yapı görmek istediklerini belirterek, Bulgaristan’daki Türklerin birlik ve bütünlük içinde hareket etmeleri gerekliliğinin altını çizdi.  

BAL-GÖÇ Basın Komisyonu  

3 yorum:
Write yorum
 1. NURTEN REMZİNisan 11, 2013

  BİZE, GENÇLERİMİZE, ANADİLİMİZE, KÜLTÜRÜMÜZE, GEÇMİŞ VE GELECEĞİMİZE HİZMET VEREN PARTİ, BİZİM PARTİMİZDİR, AMA BİZİM DENEN PARTİMİZ, NE YAZIK Kİ, HALA YOK. .

  TÜRK HALKIM,
  SEÇİMLERDE BİZİM PARTİMİZ OLAN, BİZE HİZMET OLAN PARTİYE OY VERİN.

  BİZİM DEDİĞİNİZ PARTİNİZİ SEÇTİNİZ Mİ? SEÇİMLERE KATILIN, KATILMAYIN VEYA ONA GÖRE OY VERİN.BIR SONRAKİ SORULARA CEVAP VERİRSENİZ DOĞRU SEÇİM YAPARSINIZ.

  - Bizim partimiz, oy veren vatandaşa neler yaptı?
  - Bizim partimiz, oy verenlerle seçimlerden sonra kaç kez görüştü?
  - Bizim partimizin, çocuklarınızla çalışan şumnu,rusçuk, razgrad,eski
  cuma,silistre sosyal toplum kurumlarına manevi ve maddi desteği neydi?
  Bizim partimiz, Türkçe eğitimi için ne yaptı?
  Bizim partimiz, son örgütlenen kültür, edebiyat, müzik, folklor aktiviteleri Buket programına katılan öğretmen, çocuk ve gençlere oraya gelip katılana kadar, ekiplerin kurulurken ve gençlerle çalışırken nasıl desteklerde bulundu?
  Bizim partimiz, satın diploma değil, gerçekten eğitimli, entel, bilgili ve kendi
  düşüncesi olan aydınlarımıza ne kadar ilgi gösterdi ?
  - Bizim partimiz, bölücülük olmaması için onlarla görüşmek isteyenlerle gerektiği gibi görüştü mü?...bu listede bizler de varız.
  - Bizim partimiz, bilim, eğitim, sanat, edebiyat ve spor alanlarında çalışan kurum ve kişilere ne yaptı?
  - Bizim partimiz, işsiz ve çaresiz olan köylümüze ne yaptı?
  - Bizim partimiz, folklor festivallerinde veya faaliyetlerimizde siyasi propaganda olan sunumlarından sonra kaldı mı? Ne kadar kaldı? Onlara oy verenlerle bir şeyler paylaştı mı?
  - Bizim partimiz, değişiklik yapıyoruz demekle listelere ilk kimleri koydu? Millet vekili olacak gibi kişilerin rakamına mı koydu?

  BU SORULARA CEVAP VERİN VE BİZİM PARTİMİZ DİYEREK
  SANDIK BAŞINA GİDİN VEYA GİTMEYİN
  SANDIK BAŞINDA BİZİM PARTİMİZ, EĞER GERÇEKTEN BİZİM İSE, OY VERİN.  YanıtlaSil
 2. DPS komunist diktatorlari onlarin suclarini elistirenleri,onlara karsi konusanlarin pesine dustuler, sitelerden yasakladilar,onlari tehtit ettiler, ediyorlar.Kendi kardeslerine, Bulgarlardan daha fazla zulm ettiler, siteler kapattilar,halkin agzini gozunu,kulagini kapatmak icin elinden geleni yaptilar.Herseyin bir siniri olmali.Bu ac gozlu DPS'liler ne doymak bildi ne durmak, ne de halki icin birseyler yaptilar.Onlar(HOH) hic bir zaman Bulgaristan Turklerinin temsilcisi olmadilar ve olamazlar

  YanıtlaSil
 3. Ajansbg artık HÖH'ün uzantısı BAL-GÖÇe hizmet ediyor. Hem kim okusun ki bukadar uzun reklam haberini.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.