1 Nisan 2013 Pazartesi

Lütvi Mestan: Koalisyon kelimesi pis lȃf haline geldi

Bulgar medyalarına konuşan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Lütvi Mestan "Bütün tek partili yönetim taleplerinin gerçekten de samimiyetsiz olduğunu savunuyorum. Bu, daha çok pis lȃf haline gelen 'koalisyon' kelimesine karşı duyulan panik korku. Ben, seçmenlerin, koalisyonu Bulgaristan şartları için daha uygun yönetim şekli olarak geri getireceklerinden eminim" dedi.
Mestan, tek partili yönetimin Bulgaristan Vatandaşlarının Avrupa Kalkınması (GERB) partisi döneminde otoriter model halini aldığını belirtti. HÖH lideri, partiler ne kadar oy alırsa alsın ülkenin sorunlarının çok ağır olduğunu, tek partinin bu yükü kaldıramayacağını söyledi. Mestan, HÖH'ün başbakan adayı göstermek gibi bir derdi olmadığını da vurguladı. Tek partili yönetim ve başbakanlığı GERB, Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) ve Vatandaşların Bulgaristan'ı partisinin istediğini kaydetti.

Aydın Osman | AJANS BG

6 yorum:
Write yorum
 1. Mıstan aga diyorki bir kemik bize vereceksiniz şü tüüklerin işini bitireceez ,kemik olmasa gaymaktan verecesiniz vermeseniz biz gaymak çaalma biliz ha....

  YanıtlaSil
 2. Bulgaristan Turklerinin ve azinliklari bu hallere dusmesinin, azinliklarin, kulturlerinden.ana dil,Turklugunden,Turk isimlerinden,din ,imanlarindan uzaklasip kaybolmasinin en buyuk suclulari kahrolasi DPS(HOH) komunistlerinin.Doymak bilmeyen mafiya ve para icin anne babasini bilem satan pisliklerin. 23 yil icinde bunu hala anliyamadinizsa anliaycaginiz da yok.Kendinize gelin

  YanıtlaSil
 3. Sn Mıstan doğru söylüyor, Bulgaristan için gerçekten çok pis bir kelime koalisyon. Önemli olan kelimeyi pisletenleri deşifre etmek ve tabloyu göstermek. Evet tablo da gösteriyor ki pisletenler BSP,NDSV ve HÖH yani üçlü koalisyon. 2001 den önce bu partilerin millet vekillerinin çoğunun rakı içmeye paraları yoktu, daha (2009 dan)sonra restoran, otel almaya yetecek paraları oldu. Ne götürmasyon, ne soygunculuk muş be abi. Hala koalisyon derken Lütfü beyin salyaları akıyor, milletin ise içi kan ağlıyor ve pis bir kelime olarak beyinlerine kazınmış.

  YanıtlaSil
 4. Yorumlarimi neden yayinlamiyor siliyorsunuz?

  YanıtlaSil
 5. 120'den fazla milletvekili çıkaran partilerin koalisyon kurmak için size ihtiyacı olmayacak.

  Ne BSP ne de NDSV, HÖH'le koalisyon kurduğu için gururlu. Hişbir partş gurur duymuyor sizinle koalisyon kurduğu için, ama 120'den fazla milletvekili çıkaramayınca ne yapsınlar.

  Bu sefer çıkaramasalar bile 71 tane parti katıldı. İktidara gelecek parti, mutlaka bir alternatif bulacaktır.

  YanıtlaSil
 6. Yaju bir partinin en büyük hedefi yönetimde yer almak, koalisyon ortağı olmak olur mu?

  Bunların tek derdi milletvekili koltuğu. Daha fazla cebine atmak. Cebine atmayan parti yoktur belki, ama en azından Türk milletine bir faydası dokunsun bunların.

  Biz Türkler bunları vergilerimizle beslemek zorunda mıyız?

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.