28 Nisan 2013 Pazar

Lütvi Mestan: “Temiz Eller” operasyonu yapılmasının zamanı geldi


Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Lütvi Mestan ve ekibi bugün Veliko Tırnovo bölgesine geldi. Bölgedeki seçmenlerle görüşmeden önce Lütvi Mestan, Arbanasi’de bir basın toplantısı düzenledi. Basın mensupları önünde, Bulgaristan’da “Temiz Eller” operasyonu yapılmasının zamanı geldiğini belirtti. Bu açıklamanın nedeni ise eski Başbakan Borisov’un, savcılık tarafından sorguya alınacağı bilgisi oldu. Borisov, Kokinov ve Naydenov’un konuşmalarından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. HÖH lideri “Borisov, Kokinov ve Naydenov arasında geçen konuşmanın içeriği, bu konuşmanın nasıl kayıt yapıldığı ile ilgili gündem değiştirilmek istenmesini aklım almıyor” dedi. Eski Başbakanın terbiyesiz sözlerini yorumlamak istemediğini belirtti ve devlet kurumlarının, devlet adamlarının ev toplantıları ile yer değiştirdiğini ekledi.
HÖH Genel Başkanı’na göre, Bulgaristan’ı yöneten yeraltı dünyası yapılarının, sonuna kadar üzerlerine gidilmesi gerekiyor. Sözlerinin sonunda, HÖH’ün yasadışı dinlemeleri kınadığını söyledi.

Haber.bg

3 yorum:
Write yorum
 1. Turk Halki;Lutvi Pavel temiz eller operasyonu ilk senden baslamali,yillarca caldigin paralarin hesabini sana sorulmali.

  YanıtlaSil
 2. ewt once sen caldigin paralarin hesabini ver
  mestanlida luks arabalarla attigin havanin halkini ezmenin cezasini cek sonra baskasini elestir
  mestanlida askeriyeyi nasil aldigini anlat daha binlerce usulsuz is

  YanıtlaSil
 3. Uyan millet uyan.23 yildir uyuyarak o Bulgarlarin partisine oy verdiniz Arttik derin uykudan uyanin ve oylarinizi kime neden verdiginizi bilin

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.