11 Nisan 2013 Perşembe

Nurten Remzi, Balgöç Başkanı Özkan’la görüştü

BALGÖÇ Başkanı Dr. Yüksel Özkan, Şumnu Külütr Evi Başkanı Nurten Remzi ile görüştü.  Remzi Bu göçmen kurumu ile yıllardır  çalışıyoruz. Doğduğu topraklara hala özlem çeken göçmen yakınlarımızın her zaman bizimle olmanın mutluluğunu paylaşmak zor olur. Bizler ise, Ata topraklarımızda kalan ve  toplumla aktif çalışan bir kültür temsilcisi olarak Bulgaristan  gündeminde olan  seçim  konularına değindik.  BALGÖÇ kurumu, HÖH partisini desteklemek için çok aktif çalıştığını paylaştı, ama kurum yönetici ve üyelerine, bizim annemiz, kardeşimiz, halamız, dostumuz, komşumuz olan kan kardeşlerimize  bazı bilgi verme konusunda ısrarlı oldum, çünkü gerçekler, geç de olsa, her zaman üstündür.  “Uzaktan davul zurna sesleri farklıdır” ve  ”Taş yerinde ağırdır. Gerçek kokan, kötü kokar” felsefe ve deyimleri düşünerek bu girişimde bulundum. Tabii, seçenek onlalrın. Gösterdikleri ilgi ve saygıdan dolayı sonsuz teşekkürler’ dedi.

2 yorum:
Write yorum
  1. HOH partisi, cok aktiv turklerle calisan kultur kurumlarina hic destek cikmadi. hala da cikmayi goz onunde bulundurmuyor. bu bir gercektir.

    YanıtlaSil
  2. VEDAT NURINisan 16, 2013

    BUKET PROGRAMI YAPARAK, HAK VE OZGURLUK PARTISI COCUKLARIMIZI SECIM KAMPANYASINA SADECE KULLANIYOR.
    BUKET YARISMALARDAN ONCE KIMLERE DESTEK CIKTIKLARINI SOYLESINLER. YETEEEER! KULTURE VE TURK COCUKLARINA DESTEK BOYLE OLMAMALI. SIYASET SIYASETTIR. EGITIM EGITIMDIR.KULTUR KULTURDUR. HERKES KENDI ALANINDA CALISARAK BIRLIK LAZIM. HOH HER SEYI YAPMAYI IISTEDI, AMA BECEREMEDI. HALA DA BU KONUDA AYNIDIR.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.