1 Nisan 2013 Pazartesi

Oktay Enimehmedov, bağımsız milletvekili mi olacak?

Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) kongresinde Fahrȋ Başkan Ahmet Doğan'a silȃh doğrultan Oktay Enimehmedov'un kardeşi Metin Enimehmedov, Facebook'taki duvarına "Değerli arkadaşlar, Oktay Enimehmedov'un bağımsız milletvekili adayı gösterilmesini destekleyenlerden düzenlenen imza kampanyasını desteklemeleri rica olunur! Daha sonra destek için imza toplanacak yerler de bildirilecek" yazısını paylȃştı.

Ağabey Metin Enimehmedov kardeşinin "Ben Oktay Enimehmedov ülkedeki adaletin gelişip yerine oturmasında faydalı olacağım", "Bende büyük enerji potansiyeli var, Vatanım için neler verebileceğimi de iyi biliyorum.

Daha da önemlisi genç bir nesil uyanıyor ve şu an Bulgaristan'ın daha güzel geleceği için temellerini atıyor" sözlerini de paylȃştı.

Mona Mari isimli biri ise Oktay Enimehmedov'un sözlerinin altına "O Türk değil, o Türk adı taşıyan temiz Bulgar bilincine sahip bir Bulgar" yorumunu yaptı.

Metin Enimehmedov'un yazılarını bazıları 1 Nisan şakası olarak görse de daha Cuma günü "Hipimiz Oktay için, Oktay hepimiz için" sayfası açtı.

 

Aydın Osman | AJANS BG

4 yorum:
Write yorum
 1. Bos tabancalan tiyatro yapti simdi de Millet vekili olmak istiyor?Kime ne dersin

  YanıtlaSil
 2. Bu vatandaş aday olur mu olmaz mı bilemeyiz. Önemli de değil. Önemli olan Bulgaristan Türklüğünün kimliğine sahip çıkacak uyanışı gerçekleştirmesidir. O. Öcal

  YanıtlaSil
 3. Haklısın O. Öcal kardeş!

  YanıtlaSil
 4. Oktay.Enimehmedov. Ana yasaanin ceza kanununun 116 /1,ci maddesiyle artik bagimsiz degilde 20 yil hapishanenin vekiili olmus. yaziik çok yazik.Adalet yerini bulmus.bu çok gúzel bir istir.Her kim olursa olsun herkez eline gazli veya gazsis olsun eline tapanca alip içeride veya sokakta kabadayilik yapacaksaa yasalari çignemis olur ve bóylece onu hemen toparlar ve gereken yere sevkedirler.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.