15 Nisan 2013 Pazartesi

Rusçuk'ta 'Buket' etkinliği

14 Nisan, Pazar günü Rusçuk Belediyesi konferans salonunda büyük bir coşku vardı. Burada bu gün Hak ve Özgürlükler Hareketi onursal başkanı Ahmet Doğan'ın patronajlığı altında başlatılan etnik azınlıkların kültürünü sergileyen Buket adındaki sahne gösterilerinin il yarışması yapıldı. Rusçuk ilinin çeşitli yerleşim yerlerinden Türklerin yoğun yaşadıkları köylerden çocuk ve gençlerimiz sahne aldılar.Derece alanlar Haziran ayında Sofya’da düzenlenecek olan Milli gösterilere vize almak için burada yeteneklerini gösterdiler. Titiz bir juri huzurunda birbirinden üstün performanslarıyla salondakilerin bol bol alkışlarını aldılar. Salon rengarenk bir çiçek bahçesine benziyordu. Çocuklarımızın gözlerinin içi gülüyordu, bizde onlara baktıkça daha da mutlu olduk. Nihayetinde o beklenen an geldi, jüri tarafından dereceler sunuldu. Çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve tüm emeği geçen herkesi bir daha kutlarım ve başarılarının devamını temenni ederim.
Kader Hasanova
Rusçuk UMUT DERNEĞİ Başkanı

1 yorum:
Write yorum
  1. BUKET , KULTUR FAALIYETI DEGILDIR. BUKET SECIMLERDEN ONCE BIR KURNAZLIKTIR. HOH SECIMLERI KAYBEDECEK DIYE BUNU UYDURDU. NEDEN HOH RUSCUK GUNES DERNEGI ILE VEYA SON ZAMANDA CALISMAYA BASLAYAN UMUT DERNEGI ILE IS BIRLIGI YAPMADI. ONLARIN KULTUR ISI SECIMLER BITINCE BITER

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.