18 Nisan 2013 Perşembe

Türk Telekom, Bulgaristan'dan iki şirket alacak

Türk Telekom, Cosmo Bulgaria Mobile ve Germanos Telecom Bulgaria şirketlerini satın almak üzere teklif verdiğini açıkladı. 

 Yurtdışı satın alma harcamaları için 300 milyon euro bütçe ayıran Türk Telekom, kolları sıvadı. KAP'a yaptığı açıklamayla, Bulgaristan'ın iki telekom şirketini satın almak için teklif verdiğini bildirdi. Açıklamada, "Türk Telekom'un bölgesel genişleme stratejisi dahilinde, Cosmo Bulgaria Mobile EAD ve Germanos Telecom Bulgaria AD şirketlerinin tüm hisselerinin satın alınması konusunda şirketimiz tarafından bağlayıcı teklif verilmiştir" denildi.

www.aksam.com

1 yorum:
Write yorum
  1. Bu Bulgarlar tarafindan bir Reklamcilik gibi górúnúyor yaani pek inandirici degil bence cúnkú gecen yil Túrksel de Bulgar Vivacom,u almak için Tirga katilmisti ama gerçeklesemedi ve batililara gitti simdi ise Túrk telekom Bulgaristandaki Globul Bg ile Germanost BG almasi Iki taraf için de iyi olurdu fakat alicilar Túrkler olunca ta zamaani geldiginde Bulgarlar yine ayrimcilik yapar ve tirga çikarirlar ,bóylece bir meseleye dónúsúr Aç gózlúnún elinden Ekmegini almak biraz gúç olur ama sonu Hayirli ve ugurlu olsun.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.