5 Nisan 2013 Cuma

“Türkçe Dili, Kültürü ve Edebiyatı Kütüphanesi” açılıyor

Filibe Başkonsolosluğu tarafından yaptırılan ve Filibe Paisii Hilendarski Üniversitesi Türk Dili Bölümüne tahsis edilen “Türkçe Dili, Kültürü ve Edebiyatı Kütüphanesi”nin açılışı 9 Nisan 2013 tarihinde saat 11:00’de Filibe Paisii Hilendarski Üniversitesi’nin yeni binası olan “Bulgaria” Cad. No. 236, Oda No.331’de gerçekleştirileceği bildirildi. 

Kütüphanenin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, Filibe Üniversitesi “Paisii Hilendarski” Rektörü Prof. Dr. Zapryan Kozlucov ve Edirne Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük tarafından diplomatik temsilciler, Filibe Belediyesi temsilcileri, okul ve kültür evi müdürleri, öğretmen ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilmesi bekleniyor

1 yorum:
Write yorum
  1. Guzel de simden sonra acilsa ne olur? HOH'un sayesinde ana dilimiz Turkce bilen,okuyan, konusup yazan kac genc,kac insan kaldi Bulgaristan'da?Turkce konusmak devlet daire ve is yerlerinde,sokakta tupki komunizmadaki gibi her yerde yasak degil mi.Deneyin bir is yerinde Bulgaristan'da magzelerde bilem(ister orda calisan Turk olsun) Turkce konusun da bakin size nasil domuz gibi bakacaklar kimbilir ne suc islemissiniz gibi ve nasil Bulgarca cevap alacaksiniz?

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.