26 Nisan 2013 Cuma

Türkiye Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Yurdakul: Bulgaristan ve Türkiye hala birbirini yeteri kadar tanımıyor

Türkiye'deki yatırım olanakları Sofya'da Bulgar iş adamlarına tanıtıldı. Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası (TBCCI) "Türkiye'de Yatırım Ortamı ve Teşvikler" konulu iş kahvaltısı düzenlendi. 

 TBCCI Başkanı Zeki Bayram, toplantıda yaptığı konuşmada, TBCCI'nin kurulduğu 2004 yılından bu yana Türk ve Bulgar iş adamlarına bilgi ve destek vermeye çalıştığını anlattı. Türkiye Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mustafa Yurdakul da dost ve komşu olan Bulgaristan ve Türkiye'nin, halen birbirini yeteri kadar tanımadığını, iki ülkenin çok daha verimli bir işbirliği yapabileceklerini söyledi. Yurdakul, Bulgar iş adamlarını, Türkiye'nin sağladığı iş, yatırım ve proje geliştirme olanaklarından yararlanmaya davet etti.

AA

1 yorum:
Write yorum
  1. Bulgaristandaki iş adamların hepsi malesef DPS yardımıyla ve desteğiyle 20 yıl içinde oluşmuşlardır.Pek bilgi ve yetenekle değil de daha çok siyatseçilere çömelmeyle.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.