Basın özgürlüğünde Bulgaristan 87'inci yerde

30 Temmuz 2013 Salı

Share this history on :
Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün (RSF) 2013 yılı basın özgürlüğü raporunda 179 ülke arasında Bulgaristan’ı 87inci yere koydu.
Merkezi Paris’te bulunan Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün 2013 raporunda Balkan ülkelerinde tarihten gelen baskıcı anlayışın devam ettiği belirtiliyor. Sıralamada Sırbistan ve Hırvatistan 63 ve 64’üncü sırada bulunuyor. Bulgaristan ise 87inci.
Listenin son sıralarında ise Türki cumhuriyetlerin yoğunluğu dikkat çekiyor. Kurum raporunda Özbekistan ve Türkmenistan’ın, “Gazeteciler için cehennem,” olmaya devam ettiğini belirtiyor. Voa’ya göre Sıralamada Özbekistan 164üncü Türkmenistan ise sondan 3üncülük anlamına gelen 177inci sırada yer alıyor. Rapor Özbekistan’da İslam Kerimov’un “uğursuz rejiminin” İnternet’i kontrol altına aldığına ve onlarca gazeteciyi insanlık dışı koşullarda hapiste tuttuğuna dikkati çekiyor.
Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.