Amonyak sızıntısı yüzünden 250 işçinin çalıştığı fabrika boşaltıldı

7 Ağustos 2013 Çarşamba

Share this history on :
Filibe Şeker Fabrikası’nda çalışan 250 işçi amonyak sızıntısı nedeniyle fabrikadan uzaklaştırıldı. 

Fabrika yetkililerinin yaptığı açıklamada, bu sabah meydana gelen kazadan 7 dakika sonra işçilerin hemen işletmeden uzaklaştırıldığı bildirildi. Fabrikanın yarın da çalışmayacağı kaydedilirken, gerekli incelemer yapıldıktan sonra karar verileceği vurgulandı. Şimdilik sızıntının nedeni konusunda net bir bilgi yok. İşletmedeki makinaların eski olmadığı açıklanırken, birçok kurum tarafından denetimlerden geçirildiği ifade edildi.

Filibe İtfaiyesi'nden verilen bilgide üç işçinin solunum yollarında ağırılar nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve sızıntı miktarının 150 litre olduğu açıklandı.

AİLELER ENDİŞELİ
Filibe Şeker Fabrikası'nın yakınında bulunan ana okulunda çocukları bulunan aileler itfaiyeyi arayarak çocukları için tehlike oluşup oluşmadığını sormaya devam ediyor. Yetkililer, fabrikanın cıvarındaki binalarda bulunanlar için sızıntının tehlike oluşturmadığını bildirdi.
Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.