Bekir Bozdağ bayramda Bulgaristan'da olacak

4 Ağustos 2013 Pazar

Share this history on :
İlk defa Ajans Bg'nin duyurduğu haber, Bozdağ'ın Basın Müşavirliği'nden doğrulandı. 

Yurtdışı Türkler'den Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Ramazan Bayramı'nı Bulgaristan'daki soydaşlarla geçirecek. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, Bozdağ 6-8 Ağustos tarihlerinde Bulgaristan'a gidecek.Geçen yıl Ramazan Bayramı'nı Yunanistan Batı Trakya'daki Türk azınlık ile geçiren Bozdağ bu Ramazan Bayramı'nı da Bulgaristan'daki soydaşlarla geçirecek6 Ağustos Salı günü Dereköy sınır kapısından Bılgaristan'a geçecek olan Bozdağ Türklerin yaşadığı Kiremitlik köyünün ardından Şumnu ve Silistre'ye gidecek iftarı Silistre'de yapacak.Bozdağ 7 Ağustos tarihinde ise Rusçuk'ta imam hatip lisesini ziyaretinin ardından Plevne'de Osmanlı-Rus savaş alanını ziyaret edecek. Bozdağ iftarda ise Filibe'de soydaşlarla bir araya gelecek. 
BAYRAM NAMAZI FİLİBE'DE 
Bozdağ Ramazan Bayramı namazını ise Filibe Muradiye Camiinde kılacak. Filibe'deki soydaşlar ile bayramlaşacak olan Bozdağ, Kırcaali Mestanlı'daki imam hatip lisesini ziyaret edecek. Temaslarının ardından karayolu ile Türkiye'ye hareket edecek olan Bozdağ Kapıkule sınır kapısında gurbetçilerle de bayramlaşacak.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.