Eski pasaport sorunu çözüldü: 10 yıldan yeni olması şartı kalktı

1 Ağustos 2013 Perşembe

Share this history on :
10 yıldan eski pasaporta sahip Türk vatandaşlarının, Bulgaristan'a giriş ve çıkışlarıda güçlükle karşılaşmalarının ardından sorun çözüldü. Türkiye'nin Filibe Başkonsolosluğu'ndan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:
 '10 Yıldan Eski Pasaportlarla Seyahat Eden Vatandaşlarımızın Bulgaristan'dan Transit Geçişlerinde Karşılaştıkları Sorun Giderilmiştir. Vatandaşlarımızın ülkemize ya da ülkemizden sürekli ikamet izinlerinin bulunduğu AB ülkelerine gitmek için Bulgaristan üzerinden yapacakları seyahatlerinde transit amaçlı geçişler için pasaportların 10 yıldan yeni olması şartı kalkmıştır. Öte yandan, Bulgaristan’da daha uzun süreli kalışları içeren turizm ve diğer amaçlı (transit dışı) seyahatler için ise, 10 yıldan eski pasaportlar kabul edilmemektedir. Bu çerçevede transit geçiş yapacak vatandaşlarımızdan 10 yıldan eski pasaport sahiplerinin, hastalık ve arıza gibi haller dışında, 48 saat içinde Bulgaristan’dan çıkışlarını tamamlamaları gerekmektedir'. 
Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.