Nedim Gencev yine ortaya çıktı… Hafızov’u Siderov’a şikayet etti

9 Ağustos 2013 Cuma

Share this history on :
Komünist dönemin Başmftüsü Nedim Gencev, kendi ‘Başmüftüsü’ Ali Bayraktarov aracılığıyla parlamentoya bağlı Çıkar Çatışması Komisyonu’na başvurarak, milletvekili Hüseyin Hafızov’tan şikayetçi oldu.

Komisyonun Başkanı Ataka partisi lideri Volen Soderov’a gönderilen şikayet dilekçesinde, Hafızof’un daha once Başmüftülük Genel Sekreteri görevinde bulunduğu ve Müslüman toplumuna ait vakıf mallarının iade edilmesine ilişkin Dinler Yasası’nda değişiklik yapılmasında çıkarı olduğu belirtiliyor.

Bayraktarov Siderov’a yazdığı dilekçede ayrıca ‘Bir vatansever ve milletvekili olarak Hafızof’un çıkar çatışması içinde olduğunu tespit edilmesi için gerekeni yapacağınıza ve savcılığın harekete geçmesini sağlayacağınıza inanıyorum’ deniliyor.

HÖH, BSP ve Ataka partileri tarafından sunulan Dinler Yasası’nda değişiklik yapılmasına ilişkin teklif sunrasında ülkedeki Müslüman toplumuna ait yüzlerce gayri menkül ve arazi sahiplerine iade edilmesi gündeme gelmişti. 
Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.