BULGARİSTAN TÜRKİYE SINIRINDAKİ SINIR KAPILARINDA ARAÇ GEÇİŞLERİ DURDURULDU

5 Eylül 2013 Perşembe

Share this history on :
Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, Bulgaristan Türkiye sınırındaki tüm gümrük kapılarında araç geçişlerinin geçici olarak durdurulduğunu bildirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türk tarafındaki bilgisayar sistemlerinde meydana gelen arızlar nedeniyle iki ülke arasındaki üç sınır kapısından araç geçişlerinin durdurulduğu belirtildi.
Kapıkule Sınır Kapısı’nda geçişlerin saat 12.30, Hamzabeyli ve Dereköy sınır kapılarnda ise saat 14’ten itibaren araç geçişlerine izin verilmediği kaydedildi. 
Ajans Bg

Hudut Kapılarından Giriş ve Çıkış İşlemleri Arıza Nedeniyle Durdu


Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü polis network ağında meydana gelen arıza nedeniyleTürkiye genelindeki hudut kapılarında giriş ve çıkış işlemlerinin yapılamadığı bildirildi. 
Arıza nedeniyle, Edirne'deki sınır kapılarında yoğunluk meydana geldi. Kapıkule Sınır Kapısında gurbetçilerin araçları ve yurt dışına çıkacak tırlar, metrelerce kuyruk oluşturdu. Yunanistan'a açılan İpsala ve Pazarkule Sınır Kapısı ile Bulgaristan'a açılanHamzabeyli Sınır Kapısında da araç yoğunluğu oluştu.Sınır kapıları önünde uzun süredir bekleyen vatandaşlar, zaman zaman korna çalarak duruma tepki gösterdi. Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, gazetecilere yaptığı açıklamada hudut kapılarındaki giriş ve çıkışların durmasının polis network ağındaki arızadan kaynaklandığını söyledi.
İki saattir süren arızanın ne kadar devam edeceği konusunda bir bilgi olmadığını ifade eden Ceylan, "Polis network ağındaki bir arıza nedeniyle Türkiye genelinde, tüm kara, hava ve deniz hudut kapılarında giriş-çıkış işlemleri yapılamıyor" diye konuştu.
AA

Emniyet'in sitesini hacklediler

Bilgisayar korsan grubu Redhack, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sitesini ackledi.

Bilgisayar korsanlarının saldırısı nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfası www.egm.gov.tr 'ye uzun süre ulaşılamadı.
ARIZA NEDENİYLE PASAPORT İŞLEMLERİ YAPILAMIYOR
Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü' nün pol-net sisteminin arıza yapması nedeniyle pasaport işlemleri yapılamadığı için tüm sınır kapılarından saat 13.00 itibaren ülkeye giriş ve çıkış yapılamıyor.
Kapıkule sınır kapısında arıza nedeniyle 3 kilometre küçük araç 4 kilometre de tır kuyruğu oluştu.

Hürriyet

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.