Bulgaristan-Türkiye sınırından geçişler durdu

25 Ocak 2014 Cumartesi

Share this history on :
Emniyet Genel Müdürlüğü network ağında meydana gelen arıza nedeniyle Avrupa'ya açılan sınır kapılarında giriş ve çıkış işlemlerinin yapılamadığı bildirildi.

Sabaha karşı meydana gelen arıza nedeniyle, Edirne'deki sınır kapılarında yoğunluk yaşandı. Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkacak araçlar metrelerce kuyruk oluşturdu.

Yunanistan'a açılan İpsala ve Pazarkule sınır kapıları ile Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda da araç yoğunluğu oluştu.

Sınır kapıları önünde uzun süredir bekleyen vatandaşlar, zaman zaman korna çalarak duruma tepki gösterdi.

Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada hudut kapılarındaki giriş ve çıkışların durmasının, polis network ağındaki arızadan kaynaklandığını söyledi.

Arızanın ne kadar devam edeceği konusunda bir bilgi olmadığını ifade eden Ceylan, giriş çıkışların sağlanması amacıyla hudut kapılarındaki polis memurların kayıtları manuel olarak tuttuklarını belirtti.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın da arızanın giderilmesi için uğraş verildiğini belirtti. Yalçın, arıza nedeniyle oluşan yoğunluğu, arızanın sona ermesinin ardından kısa sürede gidereceklerini kaydetti.

Arıza nedeniyle giriş çıkış yapamayan İlknur Hacısalihoğlu ise Bulgaristan'a gitmek için sınır kapısına geldiğini ancak giriş çıkışların neden durduğu konusunda bilgisinin olmadığını söyledi.