7 Ocak 2014 Salı

Hülya Macar'ın katil zanlısı yurtdışında yakalandı

İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev, hafta sonu öldürülen Türk asıllı üniversite öğrencisi Hülya Macar'ın katil zanlısının yurt dışında yakalandığını bildirdi.
İçişleri Bakanı Yovçev, Varna'da öldürülen 24 yaşındaki Hülya Macar'ın fidye için kaçırıldığı iddialarının doğru olmadığının anlaşıldığını ifade etti. Türk asıllı Hülya Macar'ın erkek arkadaşı İvan Todorov tarafından kıskançlık nedeniyle öldürüldüğü sanılıyor. 
Kostadinov'un cinayetten sonra polisi yanıltmak amacıyla Macar'ın ailesine fidye istemek için kısa mesaj gönderdiği ancak paranın teslim edileceği yeri ve saati belirtmediği açıklandı.
Cinayetten sonra yurt dışına kaçan katil zanlısının önümüzdeki günlerde Bulgaristan'a teslim edilmesi bekleniyor.
Bölgede tanınan bir işadamının kızı olan 24 yaşındaki Hülya Macar, cumartesi günü Varna yakınlarında bir üzüm bağında ölü bulunmuştu.
AA

2 yorum:
Write yorum
  1. Ah yavrum ah Allah mekyanini cennet etsin Ruhun saad olsun nur içinde yat Allaha emaanet ol. Gúnaahin Allaha kalmis seni iyi bir sekilde eyitemedikleri için fevkalyada o gunah neyazikki senin Anne ve Babana dahi ayittir. Varnali ve çevreli kiz ve oglan genç túrk kardeslerim sizler bulgarlala berabe yasiyorsunuz beraber komsuluk yapiyorsunuz kendinizi ve çevrenizi koruyunuz komsu komsusuyla ask olur evlenir fakat bu kesinlikle bir diinden bir irktan olmalidir "entegre olunuz asimileye birden ve her zamaan hayir" diyelim. size benim mesajim sóyle Biz Bulgaristanda ikamed ediyoruz Túm temaaslarimiz Biznes kurullarimiz Yaani alis verislerimiz óncelikle tabiyki birinci kademede Bulgarlarla olacaktir fakat bunun bi temeli olunmalidir. bir Bulgar ata sózú vardir /Vsyaka Jaba tryabva dasi znae gyola /yaani bu demekki her kurbaaga kendi gólúnú seçecektir ve aslinda seçmelidir biz biyere kadar dogru yúrúdúk Bizler biraz búyúyúnce her sey su gibi akiyo para bol hersey bolluk zihniyetine kapilip kenarda acisinida bizkendimiz çekiyoruz. hepimiz bilmeliyiz ki pera her sey degildir kardeslerim Parayla saadet olmaz derler atanarimiz. biz bugun neyapiyoruz ki rezaalet ve Geri zekyaalilik.Milli Ata sózlerini geriye birakarak Her gólún içine girmeye çalisiyoruz ve kenarda ne oluyor bikere diinden kúltúrden ar naamus ve onurdan,gelenek disi inançlara taabiy olmalara ikinciside Allah korusun Meseleler kizistiginda milliyetçilige kurbaan gidiyoruz karisik evlilikler yúzúndende iste bóylece Túrklúgúmúzú biryere atib Millet gibi telef olup gidiyoruz. Olan her zamaan içinde bize oluyor bunu her aan anlamamiz gerekir Lútfen aklimizi basimiza alalim Saygilar.

    YanıtlaSil
  2. Olen kisinin fotografinin yayinlanmasi gazetecilik kurallari acisindan ne kadar etiktir acaba?
    Levent Konyali
    Saygilar

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.