15 Ocak 2014 Çarşamba

Lütvi Mestan: 'Siderov'un dokunulmazlığının kaldırılmasından yanayız'

Bulgaristan'da üyelerin büyük bölümü Türklerden oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) Genel Başkanı Lütvi Mestan, sağcı Ataka Partisi lideri Volen Siderov'un milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını destekleyeceklerini duyurdu.

Başsavcı Sotir Tsatsarov'un Volen Siderov'un milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin talebini parlamentoda destekleyeceklerini belirten Mestan, herkesin kanunlar karşısında eşit olduğunu söyledi.

Başsavcı Tsatsarov, geçen hafta Sofya-Varna seferini yapan uçakta, aralarında Fransa'nın Sofya Büyükelçiliği'nde çalışan bir diplomatın da bulunduğu yolculara hakaret ederek, bir polis memurunu da yumrukladığı bildirilen Siderov'un yargılanabilmesi için milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasını istemişti.

Başsavcılığın, Siderov'un dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki talebinin ardından Parlamento Başkanı Mihail Mikov, 14 gün boyunca Siderov'un milletvekilliği dokunulmazlığından kendi isteyiyle vazgeçmesini beklemesi gerekiyor. Siderov'un bunu yapmaması durumunda, karar milletvekillerinin oyuna kalıyor.

AA

1 yorum:
Write yorum
  1. Bir Atasózú vardir,Eden buluuur, inliyen ise ólúr derler?Maalesef.Siderof bunu hak ediyor.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.