Çerkezköy Bulgaristan'dan Gelen Öğrencileri Ağırladı

27 Nisan 2014 Pazar

Share this history on :
Öğrenci değişim programı kapsamında Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde eğitim veren Özel Gülerçin Koleji'nin misafirleri olan Bulgaristan Sofia Zahara Okulu öğrencileri Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay'ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Metin Kubilay, öğrencilerin ziyaretini önemsediğini, kültür alışverişinin sağlanması ve yabancı dil öğrenmenin önemini belirtmek için güzel bir örnek olduğunu söyleyen Kaymakam, "Bu örnek uygulamadan dolayı Gülerçin Koleji öğretmen ve öğrencilerini de tebrik ediyorum" dedi.

Misafir öğrenci ve öğretmenlerden yaptıkları program hakkında bilgi alan Kaymakam Metin Kubilay, eğitime her zaman destek verdiğini ve vermeye de devam edeceğini belirtti. Çerkezköy'den kalkan Bosfor Expresi'nin de Bulgaristan üzerinden geçerek Bükreş'e kadar gittiğini belirten Kaymakam Metin Kubilay, bu türlü programların bir fırsat niteliğinde olduğunu belirtti. 

IHA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.