AB destek projesiyle Türkçe ve Bulgarca haber sitesi kuruldu

1 Mayıs 2014 Perşembe

Share this history on :
Avrupa Birliği (AB) programlarının finans kaynağı sağladığı Türkçe ve Bulgarca haber sitesi yayına başladı.

AB'nin Girişimcilik Projeleri Teşviği Programı çerçevesinde kurulan Rivva.info, Türkçe ve Bulgarca iki dilde günlük haber sunuyor.

Rivva.info kurucularından verilen bilgide " Müessese olarak bağımsızlık, tarafsızlık ve gerçek haber yansıtma gibi ilkelere son derece önem verdiğimizden aynı hassasiyeti sitedeki okurlarımız hakkında da göstermeyi çabalıyoruz. Ekibimiz, hiçbir şekilde argo, aşağılayıcı ve etnik veya dini ayrımcılık ifade eden kelimeleri içeren yorumları desteklememektedir. Daha tanınır hale gelmek adına iyi haber arayıp iyi haber yapmaya çalışmaktayız. Üstelik eminiz ki haber siteleri takipçilerinin asıl aradığı bizlerin sunduğu tarafsız, olumlu, siyasi bağlılığı bulunmayan ve bilhassa takipçilerine bu bağımsızlığı yansıtabilecek haberlerdir. Şu ana kadar Bulgaristan genelinde Avrupa programlarını geliştirme adına göstermiş olduğumuz çabayı, ilerki dönemlerde Türkiye’deki haber piyasasına da taşıyacağımızı ümit ediyoruzdeniliyor.


Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.