Oreşarski, Filistin Başbakanı Hamdallah ile görüştü

21 Mayıs 2014 Çarşamba

Share this history on :
Ramallah'ı ziyaret eden Bulgaristan Başbakanı Plamen Oreşarski, Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah ile bir araya geldi.

Hamdallah, görüşmeden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, Filistin ile Bulgaristan hükümeti arasında tarım, sanayi ve eğitim alanlarında işbirliğinin zaruri olduğunu belirtti.

İsrail'in Gazze ablukası, Batı Şeria'daki yerleşim birimleri faaliyetlerine de değinen Hamdallah, "Milli mutabakat anlaşması gereği kurulacak yeni hükümet, Filistinlilerin haklarını geri vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaya devam edecek" dedi.

Bulgar konuk Oreşarski de ülkesinin, İsrail-Filistin anlaşmazlığında iki devletli çözüme ve müzakereler neticesinde varılacak barış anlaşmasına destek verdiğini kaydederek "Bulgaristan, AB aracılığıyla Filistin halkına mali yardım sunmaya ve Filistin'e uluslararası platformlarda destek vermeye devam edecek" ifadesini kullandı.

Oreşarski, İsrail ziyaretinin ardından temaslarda bulunmak üzere bugün Ramallah'a gelmişti.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.