Sofya Hapishanesi'nden 2 mahkümun firar etmesi sınır kapılarındaki güvenlik önlemlerinin artırılmasına neden oldu

1 Mayıs 2014 Perşembe

Share this history on :

Bulgaristan'da Sofya Merkez Hapishanesi'nden iki mahkümun firar etmesi sınır kapılarındaki güvenlikönlemlerinin artırılmasına neden oldu.
Sofya Merkez Hapishanesi'nde cinayet suçundan 20 yıl hapis cezası çeken Bulgar vatandaşı Nikolay Nikolov ile silahlı soygundan hapiste bulunan Guatemala vatandaşı bir mahkümün firar ettiği bildirildi. 
2 mahkümun, hapishane duvarlarını aşan tunel kazarak dün gece sabaha karşı kaçmayı başardıkları kaydedilirken, tunelin kazılmasında kaçaklara hapishane dışından da yardım edildiği ifade edildi.
İki mahkümün tunel kazarak kaçtığının anlaşılmasının ardından ülke sınırlarındaki tüm gümrük kapılarında güvenliğin artırıldığı, özellikle Sırbistan ve Yunanistan sınırındaki kapılarda kontrollerin yoğunlaştırıldığı vurgulandı.
İçişleri Bakanlığı mahkumlar için ulusal arama emri çıkartırken, Adalet Bakanlığı firarla ilgili iç soruşturma başlatıldığını duyurdu.
AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.