Svilengrad Gümrüğü Müdür Yardımcısı Georgi Georgiev uyuşturucudan tutuklandı

22 Mayıs 2014 Perşembe

Share this history on :
Svilengrad Gümrüğü Müdür Yardımcısı Georgi Georgiev, Devlet Ulusal Güvenlik Ajansı (DANS) tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı.
Makam aracında 1,5 kilogram amfetamin ele geçirilen Georgiev'in mahkemeye çıkarılacağı bildirildi. 
Türkiye ve Bulgaristan üzerinden Avrupa ülkelerine uyuşturucu sevkiyatı yapan bir şebekeyle bağlantısı olduğu iddia edilen Georgiev'in, Türkiye'den gelen uyuşturucuyu uluslararası bağlantıları olan şebeke adına sınırdan yakalanmadan geçirdiği ileri sürüldü.
Bulgaristan güvenlik güçleri, 10 yıldır Kapitan Andreevo Gümrüğü'nde müdür yardımcısı olarak çalışan Georgiev'in, Avrupa ülkelerine gönderilen uyuşturucu maddeleri makam aracını kullanarak sorunsuzca sınırdan geçirdiğini söyledi.
Güvenlik birimleri, başka bir uyuşturucu operasyonu kapsamında teknik takibe alınan bazı şahısların konuşmalarından Georgiev'in ismine ulaşıldığını, kendisini de bir ay önce dinlemeye başladıklarını duyurdu.
Operasyon kapsamında Georgiev'in evinde yapılan aramalarda ayrıca 2 kilogram ağırlığında antika değeri olan madeni para ele geçirildiği açıklandı.
AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.