Kırcaalili Şaban Mustafa, 'Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nun birincisi

8 Haziran 2014 Pazar

Share this history on :
Türk, Yunan, Bulgar Dostluk Grubu Derneği'nin düzenlediği 'Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nu, Bulgaristan'dan katılan 36 yaşındaki Şaban Mustafa kazandı.

Yarı Maratonu, Edirne Lozan Caddesinden başlayarak Karaağaç mahallesi ve Yunanistan Kastanias'ın içinden dönüldü ve aynı güzergahı takiben Pazarkule Sınır Kapısı'ndan tekrar Edirne'ye girerek, şehir merkezi güzergahı ile Sarayiçi'nde sonlandı. 

Toplam 21 kilometrelik güzergahta Türkiye topraklarında başlayan maraton, Yunanistan topraklarına girerek, tekrar Türkiye topraklarından geriye dönüldü ve Sarayiçi mevkiinde finiş ile birlikte sonlandı. 

Maratona sporcuların yanı sıra her yaştan vatandaşlar katılarak, renkli görüntüler oluşturdular. Yarışma öncesi maratona katılanlar dans ederek eğlendiler. 

Maratonun birincisi Şaban Mustafa finişin ardından gazetecilere güzel bir organizasyon olduğunu belirterek, birinci geldiğini söyledi. Bulgaristan Kırcaali Belediyesinde çalıştığını dile getiren Mustafa, Bulgaristan Federasyonu'nun kendisine destek vermediğini ama belediye başkanlarının kendisine her konuda yardım ve desteklerde bulunduğunu kaydetti. 

Kırcaali Belediye Başkanın sahip çıkmasıyla antrenmanlarını yaptığı ifade eden Mustafa, "Bu yıl Antalya'da yapılan maratonu kazandım. Sabahları işe gidiyorum, öğlenleri de antrenman yaparak maratona hazırlandım" dedi.Türk, Yunan, Bulgar Dostluk Grubu Derneği'nin düzenlediği 'Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'na Türkiye'den 74, Yunanistan'dan 65, Bulgaristan'dan 48 sporcu katılarak, toplamda 187 sporcu yarıştı.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.