Bulgaristan, Romanya'nın "Hepatit A Virüsü" Uyarısını Yalanladı

5 Temmuz 2014 Cumartesi

Share this history on :
Bulgaristan, Romanya Dışişleri Bakanlığının, Bulgaristan'ın Karadeniz sahillerine tatile gidecek vatandaşlarına yönelik "Hepatit A virüsü bulaşma olasılığının" bulunduğuna yönelik uyarısının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Turizm sektöründen sorumlu Ekonomi ve Enerji Bakan Yardımcısı Branimir Botev, Romanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan "Varna bölgesinde meydana gelen sel nedeniyle Hepatit A virüsü bulaşma olasılığının bulunduğu, bu nedenle vatandaşların Bulgaristan'ın Karadeniz sahillerine seyahatten kaçınmaları" yönündeki duyurunun gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Bu tür iddiaların turizmdeki rekabetten kaynaklandığını belirten Botev, "tek bir şehir plajından yola çıkarak tüm Bulgaristan sahillerindeki tatil merkezleri için sonuç çıkarılamayacağını" belirtti.
Varna Valisi İvan Velikov ise yaz sezonu için deniz suyunun temiz olduğunu ifade ederek, sel suyunun sadece şehirdeki Subay Plajı'nda etkili olduğunu ancak yağışların durduğunu ve pazartesiden itibaren deniz suyu ölçümlerinde verilerin pozitif çıkmasının beklendiğini kaydetti.
AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.