İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret ve Ekonomi Ataşesi Stefan Arnaudov'dan ETSO'ya ziyaret

17 Temmuz 2014 Perşembe

Share this history on :
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, özellikle sınır bölge olan Edirne’de, Bulgaristan ile işbirliği içerisinde olan üyelerinin karşılaştıkları problemleri, İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi'ne aktarmalarında vesile oldu.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu işbirliğiyle yeni başlatılan ve Edirne’nin Bulgaristan ile ticari ve ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağına inanılan uygulama başladı. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret ve Ekonomi Ataşesi Stefan Arnaudov, ETSO'ya ziyarette bulunarak, Bulgaristan ile iş yapan ETSO üyeleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirerek problemlerini dinledi.
Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişerek artması için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Arnaudov, yaşanılan her türlü sıkıntıların çözümü noktasında firmalara yardıma hazır olduğunu söyledi. Hem yaz dönemi, hem Ramazan ayı olması dolayısıyla bu kadar yoğun ilgi beklemediğini belirten Arnaudov, ETSO'ya duyarlılığı ve organizasyonu için teşekkürlerini dile getirdi.
Görüşmeler esnasında ana olarak dile getirilen problem başlıkları, gümrüklerde yaşanan sıkıntılar, belli sezonlarda oluşan TIR kuyrukları, firmaların kendi sektörlerinde Bulgaristan'daki mevcut pazara ilişkin bilgi talepleri, TIR giriş-çıkış evraklarının düzenlenmesindeki prosedürler, marketin genel durumu, iş gücü piyasası ve Bulgaristan'da yatırım imkanları oldu.
Her konuda oda üyelerinin sorunlarını dinleyerek not alan Ateşe, birtakım bilgi kaynaklarını da daha sonra firmalar ile iletişim kurarak aktaracağını açıkladı.


IHA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.