Ulaştırma Bakanı Papazov: İki ülke bakanlıkları arasında sorun bulunmuyor

6 Temmuz 2014 Pazar

Share this history on :
Bulgaristan Ulaştırma, Enformasyon Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı Danail Papazov, “yük araçları için verilen Transit Geçiş Belgesi (Dozvola) konusunda Türkiye ve Bulgaristan ulaştırma bakanlıkları arasında sorun olmadığını, pürüzlerin iki ülkedeki nakliye sektörünün uzlaşmaz isteklerinden kaynaklandığını” belirtti.

Bakanlığının faaliyetleri hakkında basına bilgilendirme toplantısı düzenleyen Danail Papazov, ulaştırma alanında Bulgaristan ile Türkiye arasında imzalanacak anlaşmayla ilgili bir soruyu yanıtlarken, en mantıklı seçeneğin nakliye pazarının tamamen serbest bırakılması olduğunu söyledi.


Ancak bunun uzun vadeli bir aşama olduğunu belirten Papazov, şu an için iki ülkenin ulaştırma bakanlıklarının geçiş belgelerinin verilmesiyle ilgili düzen sağladıklarını ve herhangi bir sorun yaşanmadığını kaydetti.


Geçen şubatta Bulgaristan ile Türkiye arasında yaşanan Transit Geçiş Belgesi sorunu nedeniyle 14 gün boyunca yük araçlarının iki ülke sınırından geçmesine izin verilmemişti.


AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.