Büyükelçi Gökçe'den konferans

22 Ağustos 2014 Cuma

Share this history on :
Türkiye'nin Sofya Büyükelçi Süleyman Gökçe, Bulgar-Amerikan Eğitim Değişim Komisyonu Yöneticisi Prof. Dr. Julia Stefanova'nın daveti üzerine 18 Ağustos 2014 tarihinde Bulgar-Amerikan Fullbright Komisyonu tarafından 2002 yılından bu yana düzenlenen "Fullbright International Summer Institute" programına katıldı. 

Bu kapsamda, "Büyükelçiler Forumu”nda "Turkish Foreign Policy: Perspectives, Challenges and Opportunities" başlıklı bir konferans verdi.

Büyükelçi Gökçe, ABD'nin farklı üniversitelerinden yaklaşık 80 Amerikalı ve 20 Bulgar lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisinin katıldığı konferansta, Türk Dış Politikasının genel esasları, Türkiye'nin uluslararası ilişkilere temel yaklaşımı ve ülkemizin ekonomisi, altyapı yatırımları, savunma sanayii, turizm alanlarında kaydettiği ilerlemeler hakkında kapsamlı sunum yaptı. 

Ayrıca, konferansı takip eden öğretim üyeleri ve öğrencilerin güncel uluslararası gelişmeler hakkındaki sorularını yanıtladı.

0 коментара:

Yorum Gönder

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.