Kartal Belediyesi'nden Kardeş Belediye Ardino'ya Ziyaret

17 Eylül 2014 Çarşamba

Share this history on :
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt ve beraberindeki heyet, kardeş belediye olan Bulgaristan’ın Kırcaali kenti Ardino (Eğridere) Belediyesi’nin düzenlendiği ‘Sonbahar Kültür Festivali’ne katıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt ve beraberindeki heyet, kardeş belediye olan Bulgaristan'ın Kırcaali kenti Ardino (Eğridere) Belediyesi'nin düzenlendiği 'Sonbahar Kültür Festivali'ne katıldı.

Kartal Belediyesi'nin ülkeler, şehirler arasında oluşturduğu dostluk ve beraberlik kapsamında hayata geçirdiği kardeş belediyeler dayanışması devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün desteğiyle oluşturulan 'Kardeş Belediyeler' projesiyle kültürel köprüler oluşturuluyor. Kartal Belediyesi, Bulgaristan Kırcaali ili Ardino (Eğridere) Belediyesi'nin düzenlendiği 'Sonbahar Kültür Festivali'ne katıldı. 1-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen festivale Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Belediye Meclis üyesi Mehmet Tirgil, Kartal Balkanlılar Derneği Başkanı Olcay Özgün ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından ağırlanan Kartal Belediyesi heyeti, ziyaret süresince Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi temsilcileri, belediye başkanları ile görüşmelerde bulundu.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Yeşilyurt, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat'a çini Kütahya porseleni hediye ederek, Başkan Öz ve Kartallıların selamlarını, sevgilerini iletti.

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün göreve gelmesiyle birlikte kardeş belediye ilişkilerinin geliştirilmesinde, yapılan kültürel faaliyetlerde daima yanlarında olduğunu ifade ederek, desteğinden dolayı Başkan Altınok Öz'e ve Kartal Belediyesi'ne teşekkür etti.

0 коментара:

Yorum Gönder

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.