Koca Yusuf'un evi müze oluyor. Temeli atıldı.

7 Eylül 2014 Pazar

Share this history on :
Şumen (Şumnu) bölgesi Hitrino (Şeytancık) Belediyesine bağlı Çerna (Karalar) köyünde bulunan Koca Yusuf'un evinin müze yapılması adına temel atma töreni düzenlendi. 

Temel atma törenine Şumnu bölgesinden yetkililer ve Türkiye'den yüze yakın misafir katıldı. 

Temel atma töreninin ilk etabında Hitrino'da (Şeytancık) bulunan Koca Yusuf'un heykelinin ziyareti yer aldı. Burada Koca Yusuf anısında çelenk bırakma merasimi gerçekleştirildi. 

Daha sonra Koca Yusuf'un köyü olan Çerna (Karalar) köyüne hareket edildi. Burada günün önemini belirten konuşmalar gerçekleşti. İlk olarak Hitrino Belediye Başkanı Nuridin İsmail konuşmasını yaparken, daha sonra T.C. Burgaz Başkonsolosu Niyazi Evren Akyol ,HÖH Genel Başkanı Lütfi Mestan ve Türkiye'den gelen misafirler konuşmalarını gerçekleştirdiler. Yapılan konuşmaların ardından yapılan bu anlamlı işin hayırlı olması adına kurban kesildi. Temel atma törenini ardından geleneksel yağlı güreşler başlatıldı. 'Koca Yusuf' Spor ve Kültür Derneği tarafından organize edilen yağlı güreşlere Bulgaristan ve Türkiye'den güreşçiler katıldı. Bizim Gazete

0 коментара:

Yorum Gönder

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.