Recep Küpçü, İstanbul'da anıldı

29 Eylül 2014 Pazartesi

Share this history on :
ÜNLÜ ŞAİRİMİZ RECEP KÜPÇÜ TÜRKİYE’DE ANILDI.
Avcılar Belediyesi ve şairin ailesi tarafından düzenlenen Recep Küpçü’nün 80. Yıl dönümü, Avcılar Barış Manço Kültür Merkezinde Bulgaristan kökenli şair, yazar ve şiir sevenlerini bir araya getirdi. Anma töreni Recep Küpçü’nün hayatını tanıtan slayt gösterisinden sonra Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan TOPRAK açılış konuşmasınla devam etti. CHP millet vekili Binnur TAMAYLIGİL , Hasan HÜSEYİN ve Ahmet TÜRKAY tarafından yapılan konuşmalar, misafirlere heyecanlı anlar yaşattı. 

Bulgaristan, Burgas Recep Küpçü Kültür Merkezi başkanı Mücela BİLAL derneğin çalışmalarını tanıtarak , Recep KÜPÇÜ anma törenleri deniz şehirinde gelenek haline geldiklerini ve Türk kültürünü, Türk dilini yaşatma çabalarında bulunduklarını anlattı. Ünlü şairin şiirleri Galip SERTEL tarfından sunuldu. Çalın davulları, Göçmen kızı gibi Rumeli Türkülerini söyleyen Başak TATLIBAL, törene farklı bir renk kattı. Konuşmalarda bu tören gelenek haline gelmesi ve Avcılar’da RECEP KÜPÇÜ kütüphanesi açılışı fikri salonda alkışlandı. Avcılar Belediye meclis üyeleri tarafından konuşmacılara plaketler sunuldu ve şairin eşi Cemile Hanım, oğlu Erdinç ve Emel Küpçü’ye özel teşekkür edildi.

Mecbure EFRAİMOVA

0 коментара:

Yorum Gönder

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.