Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı

27 Ekim 2014 Pazartesi

Share this history on :

Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı Yapıldı, Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı; Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı; Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşti.Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı'nın 19 - 26 Ekim 2014 tarihleri arasında Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya, Romanya ve Sırbistan'dan özel kuvvet birliklerinin katılımıyla Türkiye'nin ev sahipliğinde icra edildiği kaydedildi.
Tatbikatın maksadının; Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak olduğu belirtilerek, "Tatbikata, Türkiye'den bir özel kuvvet timi, bir taktik hava kontrol ekibi, iki muharip uçak, iki genel maksat helikopteri, iki taarruz helikopteri ve bir nakliye uçağı katılmıştır" denildi.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.