Başbakan Yardımcısı Arınç tarafından eli öpülen hayırsever işadamı Bulgaristan göçmeni Kahraman hayatını kaybetti

23 Ekim 2014 Perşembe

Share this history on :
Bursa'da eğitime verdiği destekler nedeniyle Başbakan Yardımcısı Arınç tarafından eli öpülen hayırsever işadamı 1951 Bulgaristan göçmeni Rafet Kahraman yaşamını yitirdi.  

Bursa'da eğitime verdiği destekler nedeniyle Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yaptırdığı okulun açılış töreninde eli öpülen hayırsever işadamı Rafet Kahraman (83) yaşamını yitirdi. Bulgaristan'dan Türkiye'ye 1951 yılında anne, baba ve üç kardeşi ile birlikte göç eden ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Bursalı işadamı Rafet Kahraman, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bursa'da 2000 yılından itibaren eğitime ve sağılığa verdiği destekler ile tanınan Kahraman, Türkiye'de ve Balkanlar'da dini tesisler de yaptırdı. Kahraman, son olarak 2013 yılında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılımıyla, Nilüfer Rafet Kahraman Lisesi Eğitim Kompleksi'ni açtı. Burada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, verdiği destekler nedeniyle Kahraman'ın elini öptü. Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman'ın babası hayırsever işadamı Rafet Kahraman, ikindi namazına müteakiben Emir Sultan Cami'nde kılınan cenaze namazının ardından Emir Sultan Mezarlığı'na defnedilecek.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.