Bulgaristan mahkemesi Rus iş adamının iade talebini reddetti

22 Ekim 2014 Çarşamba

Share this history on :
Bulgaristan mahkemesi Rus iş adamı ve insan hakları savunucusu Nikolay Koblyakov’un Rusya’ya iade edilmesi talebini reddetti. 

Rus yetkililer Koblyakov’a 1.2 milyon Euro yolsuzluk yaptığı gerekçesi ile dava açmıştı. Bulgar Sulh ve Ceza Hakimi, ünlü iş adamının Rusya’ya geri dönmesinin siyasi görüşü sebebiyle durumu daha da kötüleştireceğini belirterek iade kararı vermediğini açıkladı.
Nikolay Koblyakov, Rus İş adamı: ‘Gerçekten de çok minnettarım ve sosyal yardım kurumum ile Bulgaristan’a çok şey katacağımı umuyorum. Bir kez daha Avrupa adalet sistemine ve prensiplerine örnek teşkil ediyorum. Evet şu anda Bulgaristan’ın Avrupa’nın bir parçası olduğunu görebiliyoruz’.
Sivil toplum örgütü ‘Özgür Rusya’nın kurucusu olarak bilinen Nikolay Koblyakov geçtiğimiz Temmuz ayında Sofya Uluslararası Havalimanı’nda yakalanmıştı. Ünlü iş adamı ve aktivist, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in politikalarını eleştirmekle biliniyor.

Euronews

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.