Parlamento, ilk oturumunu 27 Ekim'de yapacak

15 Ekim 2014 Çarşamba

Share this history on :
5 Ekim'de yapılan erken Parlamento seçimlerin ardından 43. Parlamento, ilk oturumunu 27 Ekim'de yapacak.Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, parlamentoya giren 8 siyasi parti ve oluşumun temsilcileri ile bir araya geldi. 

Plevneliev, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, parlamentonun "hızlı bir başlangıç yapmasını istediğini" belirterek açılışın 27 Ekim'de olacağını ifade etti.Cumhurbaşkanı Plevneliev, "Parlamento daha ilk oturumunda, reformlar konusunda mutabakat sağlamak zorunda" dedi. Plevneliev, parlamentonun ilk görevleri arasında, bütçenin güncellenmesi, 2015 bütçesinin hazırlanması, enerji sektöründeki sorunları gibi konuların yer alması gerektiğini söyledi. Plevneliev, Korporatif Ticaret Bankası'nın (KTB) durumu ile ilgili bir an önce karar alınması gerektiğini savundu. Siyasi güçler arasındaki cepheleşmeye son verilmesi gerektiğini de belirten Plevneliev, daha önce yapılan iki erken seçimin ardından yeniden erken seçime gidilmesinin, ülke için kötü olacağını vurguladı.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.