Ekonomik kriz intihara sevkediyor...

3 Kasım 2014 Pazartesi

Share this history on :
Başkent Sofya merkezinde 38 yaşındaki bir kadın, Cumhurbaşkanlığı binası önünde kendini yaktı.
Olayın görgü tanıklarına göre taksiyle gelen kadın, önce sırt çantasından bir şişe çıkarıp üzerine akaryakıt döktü. Daha sonra çevresindeki insanlara uzaklaştırmalarını işaret eden kadın, kibritle kendini yaktı.
Yangın söndürücüyle gelen bir kişinin alevleri söndürmesine kadar kadının vücudunun büyük bir bölümü yandı.
Adı Lidiya Petrova olduğu belirlenen kadının ambulansla kaldırıldığı Pirogov acil yardım hastanesi yetkilileri, kadının vücudunun yüzde 90'ının yandığı ve hayatta kalma şansı olmadığını ifade ettiler.
Bulgaristan Devlet Televizyonu (BNR) intihar girişiminde bulunan Petrova’nın profesyonel fotoğrafçı olduğunu ancak bir ruhsal sorunu yaşadığın açıkladı. BNR’ye göre Petrova, "kendi çocuğunun geleceği için endişelenerek bu umutsuz girişiminde" bulundu.
Olayla ilgili bir soruşturma açan polis, olay yerinden delil toplayarak incelemelerde bulundu.
Ekonomik krizde bulunan Bulgaristan’da 2013 yılının başında 14 kişi benzer bir şekilde intihar girişiminde bulunmuştu. Ülkeyi dehşete sokan intiharlar girişimleri dizisi ve onlara paralel süren sokak protestolar yüzünden eski Başbakan Boyko Borisov’un hükümeti görevinden istifa etmişti. 

AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.