HÖH'ün kuruluş yıl dönümünde ilk kutlama Doğan'a

4 Ocak 2015 Pazar

Share this history on :
HÖH lideri Lütvi Mestan, kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda ilk önce partinin onursal başkanı Ahmed Doğan'ı ardından da üye ve sempatizanları kutladı.

HÖH Genel Başkanı Lütvi Mestan, kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, partinin, ülkedeki Türklere karşı 25 yıl önce uygulanan zorla Bulgarlaştırma ve asimilasyon politikalarının acılarından doğduğunu belirtti.
Temel insan haklarının geri verilmesi için HÖH'ü kurduklarını kaydeden Mestan, HÖH'ün zamanla kendisini modern ve liberal bir siyasi parti olarak kanıtladığını ifade etti.
Mestan, iktidarın bir parçası oldukları dönemde de muhalefette kaldıkları yıllarda da Bulgaristan'ın gerçek bir Avrupa-Atlantik ailesinin üyesi olarak gelişmesi için çalıştıklarını vurguladı.
4 Ocak 1990 tarihinde kurulan HÖH, 7,3 milyon nüfuslu Bulgaristan’da 1,5 milyon Türk ve Müslümanın parlamentodaki en önemli siyasi temsilcisi konumunda. Muhalefette bulunan HÖH, 240 sandalyelik mecliste 38 milletvekiline sahip.

Ajans Bg, AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.