İddiaya giren sarhoş, Filibe camisini yaktı...

9 Ocak 2015 Cuma

Share this history on :

Filibe'nin merkezindeki Cuma Camisi olarak bilinen Hüdavendigar Camisi'ni yakmaya çalışan 31 yaşındaki kişi mahkemeye çıkarıldı.

Bulgaristan'ın Filibe kentinin merkezindeki Cuma Camisi olarak bilinen Hüdavendigar Camisi'ni, 5 Ocak'ta yakmaya çalışan 31 yaşındaki Viktor Aleksandrov isimli şahıs, mahkemeye çıkarıldı.Filibe İl Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada camiyi neden yaktığını anlatan Aleksandrov "Arkadaşlarla içiyorduk ve beni kişkırtarak camiyi yakamayacağımı söylediler" dedi.
Arkadaşlarının kışkırtmasıyla camiyi yakıp yakamayacağı konusunda iddiaya girdiklerini belirten Aleksandrov, daha sonra Hüdavendigar Camisi'ne giderek, girişteki ahşap kısımlara yanıcı madde döküp ateşe verdiğini söyledi.
Alevlerin büyümemesi üzerine olay yerinden ayrılarak en yakın benzinciye gittiğini anlatan Aleksandrov, ateşe verdiği camideki alevleri buradan çaldığı benzinle büyütmek istediğini ancak benzincide yakalandığını ve camiyi yakmak için geri dönemediğini kaydetti.
Filibe İl Mahkemesi, daha önce hırsızlık ve tecavüz olaylarından sabıkası bulunan Aleksandrov'un bir sonraki duruşmaya kadar tutukluluk süresinin uzatılmasına karar verdi.
AA

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.