İnternetten 'Berkant Hoca' dolandırıcılığı

29 Ocak 2015 Perşembe

Share this history on :
Bulgaristan ve Türkiye'de en ünlü hocalardan biri olarak tanıtılan ve gerçekte var olup olmadığı bilinmeyen Hasan Berkant Hoca, kurduğu Bulgarca internet siteleri aracılığıyla insanların duygularını sömürerek para kazanıyor.

Kur'an-ı Kerim'le sağlık, başarı ve isteğe bağlı her türlü muskaları yazdığı belirtilen Berkant Hoca'nın gelecekten de haber verdiği kaydediliyor.

Berkant Hoca'nın nerede yaşadığı, adresi ve telefon numaraları gizleniyor. Berkant'a muska yazdırmak için sitesine mesaj bırakıyorsunuz ve hocanın adamları sizinle mail üzerinden temasa geçiyor.

Berkant Hoca'nın internet üzerinde onlarca sitesinin yanı sıra sosyal iletişim ağılarında da hespları var.  'Bulgaristan'da ve dünyada ünlü olan imamın binlerce hayranı var' denilen Berkant Hoca'nın sitelerinde, zarlarla gelecekteki hadiselerden haber verebildiği ve kara büyüleri bozduğu kaydediliyor.
Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönder

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.