Mersin İdmanyurdu, CSKA Sofya'ya 660 bin avro ödedi

12 Ocak 2015 Pazartesi

Share this history on :
Mersin İdmanyuru Başkanı Ali Kahramanlı, kulübün FIFA'da bulunan 2 dosyadaki borçlarının ödendiğini ve puan silme tehlikesinin ortadan kalktığını bildirdi.
Kahramanlı, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, CSKA Sofya ile Mersin İdmanyurdu arasında FIFA Dİsiplin Komitesi nezdinde görülen Spas Delev'in bonservis bedeli ihtilafıyla ilgili olarak ödenmesi gereken toplam 660 bin avronun CSKA Sofya'nın banka hesabına yatırıldığını ve bu durumun FIFA'ya da bildirilerek, 6 puan silinmesi tehlikesinin önlendiğini belirtti.

Bulgaristan Futbol Federasyonu'na da Delev'in katkı payı ihtilafıyla ilgili 21 bin avro ödenerek, 3 puan silinme tehlikesinin giderildiğini aktaran Kahramanlı, "Kulübümüz FIFA nezdinde bulunan ve puan silme cezalarını içeren 2 dosya için gerekli tüm ödemeleri yapmış ve yükümlülüklerini yerine getirmiştir. Böylelikle puan tenzili tehlikesi ortadan kalkmıştır. Şu anda kulübümüzün FIFA'nın herhangi bir kurulunda puan tenziliyle ilgili hiçbir davası bulunmamakta olup, puan silinmesi tehlikesi ortadan kaldırılmıştır" ifadesini kullandı.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.