Naim Süleymanoğlu'nun heykelini yapan atölye Türkiye'de tek

21 Ocak 2015 Çarşamba

Share this history on :

Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu'nun heykelinin de yapıldığı Modelleme ve dökümü aynı anda yapabilen Türkiye'deki tek bronz heykel döküm atölyesi Yalova'da çalışmalarını sürdürüyor.  

Bursa yolu üzerinde yer alan Efes Bronz Döküm Sarayı, boyutları 30 santimetreden 4 metreye kadar uzanan bir çok heykele de ev sahipliği yapıyor. Bu atölyede dökülen heykeller İtalya, Fas, Cezayir, Tunus, Irak, Libya, İran, Hindistan ve Kuzey Afrika'ya gönderiliyor. Bunun yanı sıra özel sipariş heykelleri de başarıyla yapan atölye Beşiktaş Belediyesi tarafından yaptırılan Türk Milli Takımı heykeli, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halterci Naim Süleymanoğlu'nun ile Avrupa Şampiyonu ve Dünya 2ncisi Atlet Süreyya Ayhan Kop'un heykellerine de imza attı. Bununla da kalmayan atölye 8.5 metre boyunda olan Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin dökümünü de gerçekleştirdi.


0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.