Kırcaali'de 23 Nisan coşkusu

24 Nisan 2015 Cuma

Share this history on :
Bulgaristan'da Türklerin en yoğun yaşadığı Kırcaali'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

Kırcaali'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Türk Kültür ve Sanat Derneği'nin organizasyonu ve Türkiye'nin Filibe Başkonsolosluğu'nun himayesinde Kırcaali Kültür Evi'nde gerçekleştirilen etkinlikte halk oyunları grupları sahneye çıktı. Çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler, şiirler okudu ve türküler söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Türk Bulgar Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen ''Birinci Ulusal Şiir, Öykü, Fotoğraf ve Çocuk Resmi Yarışması''nda başarılı olan çocuklara takdir belgelerini ve hediyelerini Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos İmren Kaygısız verdi. 

Kaygısız, burada yaptığı konuşmada 23 Nisan'ı Kırcaali'de kutlamaktan ve her yıl salonun dolu olmasından son derece memnun olduğunu belirterek, çocuklara ve etkinliği organize edenlere teşekkür etti.

Kutlamaya çok sayıda Kırcaalilinin yanı sıra, üyelerinin çoğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

AA

0 коментара:

Yorum Gönder

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.