'Kırcaali Radyosu'ndan Türkçe yayın isteyen yok

1 Ocak tarihinden itibaren Kırcaali’den üç saatlik yayın yapmaya başlayacak ‘Kırcaali Radyosu’ için Türkçe yayın talebi olmadığı bildirildi.

‘Radyo Kırcaali’nin bağlı olduğu Bulgaristan Ulusal Radyosu (BNR) yönetimi, şimdiye kadar sivil toplum örgütü, siyasi parti veya özel şahıslardan Türkçe yayın konusunda herhangi bir talebin gelmediğini duyurdu.

Radyo yetkilileri, Bulgaristan’daki Türklere ait sivil toplum kuruluşlarından Türkçe yayını için kendilerine ulaşan herhangi bir talebin olmadığını ifade etti.

5 yorum

 1. Türkçe Türkçe diye kürsülerden bağıranlar nerde kaldı

  YanıtlaSil
 2. BRATÇED ONLARIN HEPSİ REKLAM BA

  YanıtlaSil
 3. yav guya 30 tane turk dernegi var bulgaristanda. utanilacak bir durum

  YanıtlaSil
 4. O senin dediğin Dernekler Turk karsitli Bulgar sevdaglisi türkçe düşmaani tiplerdir, Onların amaci Bulgaristandan Türkçe medya yada bir Turkce basım yayını kurmak değilde Tam tersi yaani Turkiyede Bulgaristan Türklerinin bulundukları İzmir,Bursa ve bir çok yörelerde Bulgarca medya ve basın yayınları bulundurmakdir.kardeşlerim bunu unutmamakta yarar vardır.

  YanıtlaSil
 5. KOMUNISTLER RUHLARINI OLDURMUS TURKLERIN. HALA UYANAMIYORLAR.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.