İki milletvekili daha Mestan’a katılıyor

Türk hava sahasında düşürülen Rus uçağı krizinde Türkiye’yi desteklediği ve HÖH’ü Türkiye’ya yakınlaştırdığı için partinin genel başkanlığından uzaklaştırılan Lütfi Mestan’a destek veren milletvekili sayısı çoğalıyor.
Hüseyin Hafızof, Şabanali Ahmet, Aydoğan Ali’den sonra HÖH milletvekilleri Mariana Georgieva ve Ventsislav Kaymakamov da partiden istifa ederek Mestan’a destek vereceklerini açıkladı.
Mariana Georgieva, Mestan’ı hainlikle suçlamanın büyük bir saçmalık olduğunu belirtti.
Önümüzdeki günlerde HÖH partisinden ayrılarak Mestan’a destek veren milletvekili sayısında artış bekleniyor.
Ajans Bg’ye konuşan sözkonusu milletvekilleri, yılbaşı öncesinde herhangi bir girişimde bulunmayacaklarını söyledi.
Georgieva ve Kaymakamov’un Mestan’ın grubuna geçmesiyle HÖH partisinden ayrılan milletvekili sayısı 6’ya yükseliyor. Yeni istifalarla ise Mestan’a katılacak vekil sayısının 15’e yükselmesi bekleniyor.

Ajans Bg

3 yorum

  1. Bulgaristan da HÖH denen siyasi parti Rus Ajanı Amet tarafından bitirilmiştir. Yeni kurulacak parti, Bulgaristan Türküne inşallah Layik olur.

    YanıtlaSil
  2. Günay Hüsmen ve Musa Palev de onlara katılsın. Tam 10 kişi olup mecliste bir grup kurabilirler.

    YanıtlaSil
  3. Türkiye ve Bulgaristan Türklerinin desteyi olmadan hiçbir Türk partisi meclise giremes. Buna HÖH de dahildir. Rus KGB ajanlarına verilecek tek bir oyumuz dahi yoktur olamas.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.