HÖH, 26 yılını kutluyor. Partiyi kim kurdu bilgisi yok

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) kuruluşunun 26.yılını kutluyor.
HÖH’ün resmi internet sitesinde partinin kuruluşuyla ilgili herhangi bir bilgi açıklanmıyor. HÖH’ün sitesindeki Tarihçe bölümünde sadece aşağıdaki yazıya yer veriliyor:

‘Hak ve Özgürlükler Hareketi, Bulgaristan Cumhuriyeti’ndeki temel siyasi güçlerinden biridir. 17 yıldan bu yana totaliter rejimden demokrasiye ve serbest piyasa geçiş döneminin toplumsal – politik, sosyal - ekonomik ve kültürel yaşamana aktif bir biçimde katılmaktadır.

Ulusal çapta bir parti haline gelen HÖH, ülke genelinde, Balkanlar’da ve dünyada dostluk, işbirliği ve güvenliğin çok önemli faktörlerinden biri olmuştur.

Bulgaristan Cumhuriyeti’nin yüksek yasama organı olan VII. Büyük Millet Meclisinde ayrıca 35., 37. ve 39. ve 40. Millet Meclisleri’nde üçüncü temel politik güç olarak temsil edilmiştir ve etmeye devam ediyor.’

Ajans Bg

1 yorum

  1. Son zamanlarda anladık ki, içi boş ve bin bir soru işareti olan bir siyasi ajan partisi. Gerçekten Bulgaristan Türkü terk-edilmiş ve kullanıma muhtaç bir toplum olmuş. Cesur diye bildiğimiz adamlar hepsi ajan ve Rus yanlısı çıktı, lakin unutmayın - bir gün bu pabuç yüksek değere satılacak.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.