DOST Partisi ayın 27'sinde kuruluyor

DOST Partisinin kuruluş toplantısının 27 Şubat günü başkent Sofya'da gerçekleştirileceği bildirildi. 

Sofya'da yapılacak toplantıya 50 kurucu üye katılacak. Yasa gereği, partinin resmi kaydı yapılabilmesi için 2 bin 500 vatandaşın imzası gerekiyor. DOST'un kuruluş toplantısında Lütfi Mestan'ın Genel Başkanlığa seçilmesi bekleniyor. 


OSMAN OKTAY: 'HÖH İLK SEÇİMLERDE DAĞILACAK'


HÖH eski genel başkanlarından Osman Oktay, HÖH Partisinin ilk parlamento seçimlerinde dağılacağını iddia etti. Nova TV'de canlı yayına katılan Oktay 'Avrupa'da böyle yapılmıyor, kimse tek başına verip alamaz' dedi. 
Oktay, HÖH'ün siyasi oligarşinin en başarılı projesi olduğunu savunarak, daha önce Mestan'ın harcanacağını, Dekyan Peevski'nin ise aşamalı olarak oyundan uzaklaştırılacağını söylediğini hatırlattı. 


Ajans Bg


8 yorum

 1. Oktay'ın geçmişi temiz mi?

  YanıtlaSil
 2. Kimin dost kimin degil artik belli olsun

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı uğurlu olsun ,DOST a başarılar dilerim.
  HÖH ve ATAKA birleşsin 2 side türk duşmanlığı çizgisinde buluştu.

  YanıtlaSil
 4. Insanda ac gozluluk olunca doymaz ve durmadan ister. Burdan alamaz ise mutlaka bir yol arar bulur ve oradan alir.

  YanıtlaSil
 5. BU DOST HERKEZİN DOSTU OLSUN. GURURLA TÜRKLÜĞÜMÜZÜ YAŞAYALIM ARTIK ŞU DEVLETTE. OSMANLI TORUNLARIYIZ AFRİKADAKİ KABİLELERDEN FARKIMIZ YOK.

  YanıtlaSil
 6. Son seçimlerde ne yazık ki Ahmet Doğan çok zarar veriyor diye yazdığmda bazı partililer feci şekilde eleştirmişlerdi sonuç ortada malesef....

  YanıtlaSil
 7. Sevgili DOSTLAR, artık bu dost mu yoksa değil mi felsefesinden lütfen vazgeçin. 26 Yıldır Bulgaristan Türklerini Hak ve Özgürlükler (Hakareti) temsil ediyordu. Lütfen bundan böyle DOST partisi etrafında kenetlenelim ve gelecek aydınlık günlere bakalım.

  YanıtlaSil
 8. Hayirli ve urgurlu olsun,Biz, Leyla ve Nejla kiz kardesler candan Tebrik ediyoruz Yeni dost partisi, dostluk icinde yasiyalim. Selamlar, saygilar!

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.